Kolejną sensację, okraszoną całą garścią byków, dostarczył nam portal „Komputer w firmie”. Wiadomość tą, z wszystkimi pomyłkami, powieliły następnie kolejne witryny. Mamy teraz całą masę zaindeksowanych przez wyszukiwarki internetowe baboli, wyssanych z palca u nogi przez pana Szymaniaka.


Już z nagłówka dowiadujemy się, że hakerom mało już pokonywania zabezpieczeń w systemach operacyjnych oraz aplikacjach. Rozszerzają oni swoją działalność o przestępstwa pozbawienia życia. Na szczęście jest bardzo prosty sposób uniknięcia śmierci. Wystarczy zaniechać zakupów w sklepach sieci „real”, gdyż jak donosi pan Szymaniak, „wirtualni gangsterzy zabijają” właśnie w tej sieci. Przedstawicieli „reala” zapytałbym jakie poczynili kroki w celu zabezpieczenia swojej sieci przed ingerencją hakerów.

Idźmy jednak dalej, bo to nie koniec atrakcji, jakie pozostawił dla nas piśmienny inaczej Jakub Krzysztof Szymaniak. Z artykułu dowiadujemy się, iż oprogramowanie tworzone przez firmę zamordowanej przez hakerów osoby służy do „wizualizacji w Linuksie”. Trudno się tutaj nie zgodzić z autorem, który bardzo wyraźnie wizualizuje, jakim to jest ignorantem i leniem, gdyż nie zadał sobie odrobiny trudu aby choć raz przeczytać swój stek bzdur oraz sprawdzić informacje w nim zawarte. A dlaczego „wizualizacji w Linuksie”? Zapewne pan Szymaniak przewidział, iż system operacyjny jakiego używam to właśnie jedna z dystrybucji Linuksa. Czyli siedząc i łamiąc sobie głowę nad klawiaturą już wiedział, gdzie wyląduje ze swoimi wypocinami.

No i na koniec trzeci babol. Już sama przyzwoitość wymagałaby, żeby przynajmniej nazwisko tragicznie zmarłej osoby napisać bez błędu. A brzmi ono Ligesh a nie Liges. Dodatkowo muszę napisać, iż podziwiam pana Szymaniaka za idealne pominięcie pewnych faktów, o których trąbią zagraniczne media. Chodzi tu o problemy wewnątrz rodziny Ligesha – kilka lat temu siostra i matka powiesiły się. Pan Szymaniak, dla podkręcenia atmosfery, wolał powiesić własciciela firmy LXLabs rękami hakerów – bo to brzmi zupełnie inaczej i uwagę tępej publiki z całą pewnością przyciągnie.

Tags:

Dodaj komentarz